Pojďte si zahrát novou poznávací hru „PUTOVÁNÍ PŘÍRODOU A ČASEM“ na trase naučné stezky Třísov – Dívčí kámen – Holubov. Vyřešte úkoly u zastavení naučné stezky, rozluštěte tajenku a odemkněte si schránku s malým pokladem.

Jak hra funguje: Na několika zastaveních (u tabulí naučné stezky i mimo ně) Vás čekají úkoly, jejichž řešením získáte písmena do tajenky. S pomocí tajenky rozluštíte číselný kód a odemknete si schránku s návštěvní
knížkou a malou pozorností na památku. Schránka je umístěna u vstupu na hrad Dívčí kámen.

Řešení úkolů na stezce můžete zaznamenávat několika způsoby.

  1. Buď si vytisknete zjednodušenou verzi bez obrázků, kam budete dopisovat tužkou.
  2. Dále si můžete stáhnout pdf soubor, do kterého je možné odpovědi vyplňovat.
  3. Nebo si stáhněte soubor ve wordu, který je responzivní.
  4. Nebo můžete zůstat na této stránce a vyplňovat odpovědi zde.

TRASA MÁ DVĚ VARIANTY
Z Třísova a z Holubova.

  • Úkoly na třísovské trase začínají u památné Třísovské lípy.
  • Úkoly na holubovské trase začínají u velké informační tabule na vstupu do přírodní rezervace Holubovské hadce (za betonovým mostkem přes potok).
mapka dvou variant trasy
Dvě varianty trasy

Časová náročnost: min. 2 hodiny na jednu variantu trasy.

Terén: převážně zpevněné cesty, s výjimkou prostoru hradu. Na třísovské trase počítejte s výrazným klesáním z výchozího místa do údolí Vltavy a stoupáním na cestě zpět (převýšení více než 100 metrů).
Vhodné roční období: jaro, léto, podzim
Doporučené vybavení na cestu: oděv a obuv do přírody, vodu k osvěžení, něco na psaní, hotovost pro vstup na hrad Dívčí kámen.

Přejeme Vám příjemné zážitky!

TRASA TŘÍSOV-DÍVČÍ KÁMEN

1 LÍPA
Naučná stezka začíná ihned za parkovištěm u železniční stanice Třísov. Naše poznávací hra začíná u ZASTAVENÍ NS č.2, kde roste mohutný památný strom – Třísovská lípa. Pojďme se s ní seznámit zblízka >>KLIKNĚTE ZDE.

2 OPPIDUM
K ZASTAVENÍ NS č.3 dojdete po červené turistické značce (kolem lípy doleva). U tabule si můžete prohlédnout, jak původně vypadalo opevnění keltského sídla. Pak uhněte doprava úzkou uličkou, kde stávala brána. Hned za ní pokračujte vyšlapanou cestou v trávě (nejprve doleva), sledujte značení naučné stezky. Pod kopečkem na kraji lesa uvidíte tabuli, která náleží k ZASTAVENÍ NS č.4. Tady máte dva úkoly >>KLIKNĚTE ZDE.