Clim-E-Do: Česko – rakouský projekt klimatického vzdělávání

Od ledna 2024 se podílíme na tříletém česko – rakouském prijektu zaměřeném na klimatické vzdělávání.

Název projektu: Clim-E-Do! … Do Climate Education!

Číslo projektu: ATCZ00047
Program: Interreg Rakousko – Česko 2021-2027
Období realizace: I. 2024 – XII. 202
Vedoucí partner/Lead partner: Chaloupky o.p.s. a lesní mateřská škola

CZ: Projekt, na kterém pracujeme, otevírá nové horizonty ve spolupráci mezi českými a rakouskými školami. Jeho hlavním cílem je obohatit výuku na základních a středních školách o klimatickou výchovu. Jak? Budeme vytvářet metodické materiály, které budou učitelům pomáhat v této důležité misi.

Abychom tohoto cíle dosáhli, sestavujeme strategický dokument, který bude sloužit jako kompas pro budoucí vzdělávací aktivity. Budeme realizovat nejen vzdělávací akce pro pedagogy, ale podpoříme i tandemové projekty mezi českými a rakouskými školami. To bude obohaceno o exkurze do Rakouska/Česka a mini-konference pro žáky, které účastníkům poskytnou jedinečnou příležitost prozkoumat kulturu sousední země a rozvinout mezinárodní vztahy. Paralelně podpoříme učitele v navázání nových kontaktů v partnerských regionech.

ENG: The project Clim-E-Do! opens new horizons for collaboration between Czech and Austrian schools. As the name suggests, its primary goal is to enrich education at elementary and secondary schools with climate education. How? By creating methodological materials to assist teachers in this important mission.

To achieve this goal, we are compiling a strategic document that will serve as a guide for future educational activities. We plan to conduct educational events for teachers and support collaborative projects between Czech and Austrian schools. These efforts will be supplemented by excursions to both Austria and Czechia, as well as mini-conferences for pupils, offering them a unique opportunity to explore the culture of the neighbouring country and develop international relationships. At the same time, we will support teachers in establish new contacts in partner regions.

 

Partneři projektu/Project partners

Vedoucím partnerem jsou Chaloupky o.p.s. a lesní mateřská škola / Chaloupky o.p.s. a lesní mateřská škola are the leading partner 

       

 

Strategičtí partneři/Strategic partners

Seznam všech strategických partnerů / List of all strategic partners

 1. Bildungsdirektion Oberösterreich, Linz, Oberösterreich
 2. Bildungsdirektion Niederösterreich, St. Pölten, Niederösterreich
 3. Förderverein der School of Creative Solutions, Wels, Oberösterreich
 4. Grenzlandcamp Kinder- und Familien- Freizeitzentrum Klaffer gem. GmbH, Klaffer am Hochficht, Oberösterreich
 5. Land Niederösterreich, p.A. Amt der NÖ Landesregierung, Abteilung Umwelt- und Energiewirtschaft, St. Pölten, Niederösterreich
 6. Natur im Garten GmbH, Tulln an der Donau, Niederösterreich
 7. Mendelova univerzita v Brně, Brno, Česko
 8. Otevřená data o klimatu, z. ú., Brno, Česko
 9. Pedagogická fakulta UJEP, Ústí nad Labem, Česko
 10. Univerzita Karlova, Praha, Česko
 11. Univerzita Palackého v Olomouci, Olomouc, Česko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *