Kurzy environmentální výchovy a permakultury na jaře 2023

Od začátku roku 2022 pracuje jeden z týmů ekocentra Cassiopeia na projektu „Využívej změnu tvořivě: Rozvoj permakulturních přístupů v environmentálním vzdělávání“. Permakultura je pro nás zdrojem inspirace již řadu let – vytvořili jsme výukové programy pro školy, kurzy pro vzdělavatele i metodické publikace vycházející z podnětů permakultury. V novém projektu realizujeme kurzy pro vzdělavatele specializované podle věku dětí, se kterými pracují (cca do 9 let a od 9 let výše).

Aktuální termíny a místa konání kurzů:
ekocentrum Chalouky, Baliny u Velkého Meziříčí (kraj Vysočina)
28.-29.4.2023 – kurz pro vzdělavatele dětí cca od 9 let
pozvánka    přihláška  (stačí kliknout na odkaz)
26.-27.5.2023 – kurz pro vzdělavatele dětí do 9 let
Co se na kurzu dozvíte a co vám může přinést:
 – Jak s dětmi pečovat o Zemi, o lidi a spravedlivě se o vše podělit? Představíme vám permakulturní etiku a principy a ukážeme, jak se dají využít při práci s dětmi.
 – Jak vytvářet výukové celky pro děti s využitím permakultury? Představíme vám příklady krátkodobých i dlouhodobých programů s dětmi.
 – Jak učit venku a jak vytvářet podnětné prostředí pro děti? Vyzkoušíte si konkrétní aktivity, a osvojíte si postupy vedoucí k samostatnému vytváření vlastních aktivit.
 – Jak budovat vztahy? K sobě, k dětem, mezi dětmi a k planetě Zemi? Prožijeme spolu dva aktivní dny v přírodě, budeme tvořit hlavou, srdcem, rukama i očima a vše si na vlastní kůži vyzkoušíme.
Jako jedinečný bonus si odvezete novou příručku Pozoruj a jednej: Jak na permakulturu s dětmi, a výukovou pomůcku pro plánování využití školního pozemku s dětmi podle principů permakultury.
Kurzy jsou akreditované MŠMT.
  
Projekt „Využívej změnu tvořivě: Rozvoj permakulturních přístupů v environmentálním vzdělávání“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. 
    
                            www.sfzp.cz                                  www.mzp.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *