Děti, environmentální výchova a permakultura – kurzy na podzim 2022

Od začátku roku 2022 pracuje jeden z týmů ekocentra Cassiopeia na projektu „Využívej změnu tvořivě: Rozvoj permakulturních přístupů v environmentálním vzdělávání“. Permakultura je pro nás zdrojem inspirace již řadu let – vytvořili jsme výukové programy pro školy, kurzy pro vzdělavatele i metodické publikace vycházející z podnětů permakultury. V novém projektu připravujeme kurzy pro vzdělavatele specializované podle věku dětí, se kterými pracují (cca do 9 let a od 9 let výše). Tyto kurzy jsou nyní ve vývoji, již v říjnu 2022 však proběhne první kolo jejich realizací.

Termíny a místa konání kurzů:
14.-15.10. 2022 v MŠ a ZŠ Josefa Luxe Nekoř (Pardubický kraj) – kurz pro vzdělavatele dětí do 9 let
pozvánka    přihláška  (stačí kliknout na odkaz)
21.-22.10.2022 na školní farmě Magic Hill (Otice u Říčan, Středočeský kraj) – kurz pro vzdělavatele dětí cca od 9 let
Co se na kurzu dozvíte a co vám může přinést:
 – Jak s dětmi pečovat o Zemi, o lidi a spravedlivě se o vše podělit? Představíme vám permakulturní etiku a principy a ukážeme, jak se dají využít při práci s dětmi.
 – Jak vytvářet výukové celky pro děti s využitím permakultury? Představíme vám příklady krátkodobých i dlouhodobých programů s dětmi.
 – Jak učit venku a jak vytvářet podnětné prostředí pro děti? Vyzkoušíte si konkrétní aktivity, a osvojíte si postupy vedoucí k samostatnému vytváření vlastních aktivit.
 – Jak budovat vztahy? K sobě, k dětem, mezi dětmi a k planetě Zemi? Prožijeme spolu dva aktivní dny v přírodě, budeme tvořit hlavou, srdcem, rukama i očima a vše si na vlastní kůži vyzkoušíme.
Jako jedinečný bonus si odvezete novou příručku Pozoruj a jednej: Jak na permakulturu s dětmi, a výukovou pomůcku pro plánování využití školního pozemku s dětmi podle principů permakultury.
Kurzy jsou akreditované MŠMT.
 
Projekt „Využívej změnu tvořivě: Rozvoj permakulturních přístupů v environmentálním vzdělávání“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. 
    
                            www.sfzp.cz                                  www.mzp.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *