Objevujte přírodu Č. Budějovic hrou: staré rameno Vltavy u Suchomelu

Představujeme vám terénní hru, ve které budete objevovat staré rameno Vltavy.

Hra je vhodná pro dospělé i děti a jejím cílem je představit biologický význam unikátní lokality na okraji Českých Budějovic.Při hře budete plnit různé úkoly podle zadání a přitom se dozvíte plno zajímavostí. Na závěr si pak můžete dojít pro malou odměnu do infocentra na radnici nebo do ekocentra Cassiopeia. Celý okruh má 5,5 km a vede mírným terénem, kam je možné se dostat i s kočárkem. Doporučujeme trasu navštívit od dubna do října.

 

Kudy vede trasa?

Stezka začíná na zastávce MHD Voříškův Dvůr. Nejprve se vydáte k hlavnímu korytu Vltavy. Od něj pak odbočíte se starému rameni. Vrátíte se po cyklostezce vedoucí od firmy Bosch k Ternu.

 

Jak získáte úkoly k plnění?

Vytiskněte si pdf Staré rameno Vltavy. A taky obrázky listů a kůry stromů, abyste si je mohli určit. Pokud byste měli problém se k podkladům dostat, kontaktujte nás prosím na e-mailu smrz@ekocentrumcb.cz.

Kde si vyzvednete odměnu?

Děkujeme!

Tato hra byla vytvořena a zprovozněna s podporou:

– Ministerstva životního prostředí ČR v rámci realizace projektu „Zeleň jinýma očima: hravě o sídelní zeleni a nových přístupech k její údržbě“. Projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.

– Statutárního města České Budějovice v rámci realizace projektu „Hravá ekologie městské zeleně“.

Tisková zpráva ke stažení je zde

                     

www.mzp.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *