Děti, environmentální výchova a permakultura: Nové kurzy pro učitele i vedoucí volnočasových aktivit

Od roku 2019 pracuje jeden z týmů ekocentra Cassiopeia na projektu „Vzdělávání inspirované permakulturou“. Vyvrcholením práce se stalo vydání nové knihy a pořádání kurzů pro učitele, vedoucí volnočasových aktivit a další zájemce.

Dvoudenní kurz trvá celkem 15 hodin. Co se na kurzu dozvíte a co vám může přinést:
 – Jak s dětmi pečovat o Zemi, o lidi a spravedlivě se o vše podělit? Představíme vám permakulturní etiku a principy a ukážeme, jak se dají využít při práci s dětmi.
 – Jak vytvářet výukové celky pro děti s využitím permakultury? Představíme vám příklady krátkodobých i dlouhodobých programů s dětmi.
 – Jak učit venku a jak vytvářet podnětné prostředí pro děti? Vyzkoušíte si konkrétní aktivity, a osvojíte si postupy vedoucí k samostatnému vytváření vlastních aktivit.
 – Jak budovat vztahy? K sobě, k dětem, mezi dětmi a k planetě Zemi? Prožijeme spolu dva aktivní dny v přírodě, budeme tvořit hlavou, srdcem, rukama i očima a vše si na vlastní kůži vyzkoušíme.
Jako jedinečný bonus si odvezete novou příručku Pozoruj a jednej: Jak na permakulturu s dětmi, a výukovou pomůcku pro plánování využití školního pozemku s dětmi podle principů permakultury.
Lektorka Adéla Hrubá se účastnila mezinárodního projektu Children In permaculture, absolvovala mimo jiné školení s autorkami této knihy, v předchozích letech vedla několik podobných kurzů. Lektorka Petra Formánková je mj. autorkou této knížky pro učitele a rodiče malých dětí. Kurz je akreditovaný MŠMT.
Přehled uskutečněných kurzů:
15.-16.10. 2021 Dolní Vidim, terénní základna ekocentra Koniklec, Středočeský kraj (15 účastníků)
12.-13.4. 2021  Sluňákov – centrum ekologických aktivit města Olomouce, Horka nad Moravou (21 účastníků)
28.-29.4. 2021 ekocentrum Cassiopeia, České Budějovice (24 účastníků)
 
Projekt „Vzdělávání inspirované permakulturou“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. 
     
                         www.sfzp.cz                                         www.mzp.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *