Uvolněná místa na kurzu environmentální výchovy a permakultury v ČB!

Ve dnech 28.-29.4. proběhne v ekocentru Cassiopeia v Č. Budějovicích (areál MŠ Jizerská) dvoudenní kurz „Pozoruj a jednej: Děti, environmentální výchova a permakultura“. Kurz je vhodný pro všechny vzdělavatele dětí ve věku mateřské a základní školy (včetně vedoucích volnočasových aktivit). Kapacita byla naplněna již v březnu, nyní se však uvolnila 4 místa.

Co se na kurzu dozvíte a co vám může přinést:
 – Jak s dětmi pečovat o Zemi, o lidi a spravedlivě se o vše podělit? Představíme vám permakulturní etiku a principy a ukážeme, jak se dají využít při práci s dětmi.
 – Jak vytvářet výukové celky pro děti s využitím permakultury? Představíme vám příklady krátkodobých i dlouhodobých programů s dětmi.
 – Jak učit venku a jak vytvářet podnětné prostředí pro děti? Vyzkoušíte si konkrétní aktivity, a osvojíte si postupy vedoucí k samostatnému vytváření vlastních aktivit.
 – Jak budovat vztahy? K sobě, k dětem, mezi dětmi a k planetě Zemi? Prožijeme spolu dva aktivní dny v přírodě, budeme tvořit hlavou, srdcem, rukama i očima a vše si na vlastní kůži vyzkoušíme.
Jako jedinečný bonus si odvezete novou příručku Pozoruj a jednej: Jak na permakulturu s dětmi, a výukovou pomůcku pro plánování využití školního pozemku s dětmi podle principů permakultury.
Lektorka Adéla Hrubá se účastnila mezinárodního projektu Children In permaculture, absolvovala mimo jiné školení s autorkami této knihy, v předchozích letech vedla několik podobných kurzů. Kurz je akreditovaný MŠMT.
Kliknutím na odkazy níže se vám otevře pozvánka na kurz a formulář pro přihlašování:
   
Projekt „Vzdělávání inspirované permakulturou“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. 
     
                         www.sfzp.cz                                         www.mzp.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *