Ke komunitní zahradě přibylo dřevěné posezení

Od jara 2020 provozujeme v části přírodní zahrady v našem sídle malou komunitní zahradu s vyvýšenými záhony, které vznikly jako re-use vyřazených palet poskytnutých firmou Sport & Freizeit. Deset paletových záhonů využívají obyvatelé Českých Budějovic, zejména sídliště Vltava, pro pěstování zeleniny a bylin v souladu s principy přírodní zahrady. Uživatelům záhonů poskytujeme drobné zahradnické náčiní, kompostovou zeminu, dešťovou vodu zachycenou v nádobách a odborné konzultace k pěstování.

Na podzim 2021 přibylo ke komunitní zahradě prostorné posezení s dřevěným stolem a lavicemi. Stůl vyplňuje vnitřek čtvercového prostoru ohraničeného betonem, na kterém jsou přidělané lavice. Tmavá barva je výsledkem záměrného opalování dřeva, které navrhl výrobce pro zvýšení životnosti konstrukce. Přidáním tohoto tohoto prvku došlo výraznému vylepšení estetické i užitné hodnoty místa. Posezení lze využít nejen pro relaxační aktivity uživatelů komunitní zahrady a ostatních návštěvníků přírodní zahrady ekocentra, ale též jako venkovní učebnu při výukových programech pro školní třídy.

Posezení s dřevěným stolem a lavicemi vzniklo jako alternativa k plánované opravě střechy hlavní zahradní stavby – altánu, z důvodu prudkého nárůstu cen dřeva. Opravu střechy altánu plánujeme na rok 2022. Posezení u komunitní zahrady bude v zimním období zakryté, znovu jej zpřístupníme od března 2022.

 

  

 

Sezónní provozování komunitní zahrady i výstavba dřevěného posezení je součástí projektu „Podpora biologické rozmanitosti a zázemí pro veřejnost v přírodn í zahradě ekocentra Cassiopeia.“ Projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *