Oživené stezky

Od jara 2020 se podílíme na projektu „Oživené stezky“, společně s dalšími členskými organizacemi Krajské sítě environmentálních center Krasec.  V osmi chráněných územích s naučnými stezkami v Jihočeském kraji vznikly terénní poznávací hry pro návštěvníky. Na trase každé stezky je připraveno několik stanovišť s úkoly, které vedou k přímému pozorování přírody v kombinaci s využitím informačních panelů.  Na každém stanovišti můžete získat indicii do tajenky, která vás dovede k cílovému místu s návštěvní knížkou a „pokladem“ v podobě drobných upomínkových předmětů s motivem lokality.

Ekocentrum Cassiopeia připravilo hry na trasách 5 naučných stezek: NS Po hrázích Vrbenských rybníků, NS Třísov – Dívčí kámen – Holubov, NS Vyšenské kopce, NS Terčino údolí a NS Veselské pískovny. Český nadační fond pro vydru  připravil hru pro naučnou Stezku zdraví Třeboň – Hrádeček. ZO ČSOP Šumava  připravila hru na trase naučné stezky Sudslavický okruh. Ekocentrum Podskalí při DDM Strakonice připravilo hru na trase naučné stezky Národní přírodní rezervace Řežabinec a Řežabinecké tůně.

Návody k jednotlivým hrám:

terénní poznávací hra na trase naučné stezky Terčino údolí 

– terénní poznávací hra na trase naučné stezky Vyšenské kopce

– terénní poznávací hra na trase naučné stezky Třísov – Dívčí kámen – Holubov

– terénní poznávací hra na trase naučné stezky Po hrázích Vrbenských rybníků 

– terénní poznávací hra na trase naučné stezky Veselské pískovny 

Návody k ostatním hrám najdete na webu KRASCE.

Projekt „Oživené stezky“ je financován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Projekt je podporován Jihočeským krajem. 

                                

www.sfzp.cz                                                 www.mzp.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *