Nová příručka pro environmentální vzdělávání dětí ve škole i mimo školu

Od podzimu 2019 pracuje jeden z týmů ekocentra Cassiopeia na projektu „Vzdělávání inspirované permakulturou“. Vyvrcholením práce se stalo vydání nové knihy.

Pozoruj a jednej: Jak na permakulturu s dětmi je praktická příručka pro učitele základních škol, mateřských škol, vedoucí volnočasových aktivit a další zájemce, kteří se při práci s dětmi věnují otázkám životního prostředí a udržitelného způsobu života. Knihu tvoří šest vzdělávacích celků („výukových plánů“), využitelných pro krátkodobou nebo dlouhodobou činnost, jejichž obsah i zpracování vychází z poznatků permakulturypředstavených v úvodu. Výukové plány jsou založené na příbězích, pozorování, bádání, hraní, tvoření, prožitku, jsou odzkoušené jejich autory i pedagogy.

Kniha doplňuje stávající literaturu v oboru environmentálního vzdělávání o přístupy, které čerpají z permakultury. Na její tvorbě se podílelo 5 autorů dlouhodobě angažovaných v permakultuře a práci s dětmi. Každou kapitolu doprovázejí ilustrace, kopírovatelné pomůcky či pracovní listy.

První vydání v nákladu 150 ks je určeno pro účastníky kurzů pořádaných v rámci projektu, a pro potřeby projektového týmu. Dotisk plánujeme na rok 2022.

Projekt Vzdělávání inspirované permakulturou je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

     

www.mzp.cz                                                           www.sfzp.cz

4 komentáře u „Nová příručka pro environmentální vzdělávání dětí ve škole i mimo školu

 1. Daniela Halušková Reagovat

  Dobrý den, je možno zakoupit knihu Pozoruj a jednej: Jak na permakulturu s dětmi? předem děkuji za odpověď.

  • lektoricass Autor článkuReagovat

   Dobrý den,
   omlouvám se za prodlení, nevšimli jsme si zprávy na webu. Knihu je možné zakoupit za 250 Kč / ks + poštovné. Máte-li o ní zájem, vystavíme fakturu a knížku pošleme. Potřebovali bychom k tomu Vaší adresu.

   S pozdravem
   Tomáš Smrž, ekocentrum Cassiopeia

 2. Markéta Reagovat

  Hezký den, kam prosím napsat se zájmem o knihu ? Děkuji Markéta

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *