Vzdělávání inspirované permakulturou – kurzy nejen pro pedagogy

Od září 2019 realizujeme projekt „Vzdělávání inspirované permakulturou“. Aktivity projektu směřují k vydání stejnojmenné knihy, určené těm, kdo pracují s dětmi ve škole i mimo školu. Hlavní součástí knihy budou praktické ukázky začlenění konceptu permakultury do (environmentálního) vzdělávání. Jde o několikahodinové až celoroční vzdělávací programy, vyvinuté lektorkami a lektory z celé ČR. Tři ze šesti vzdělávacích programů jsou určené pro práci s předškolními dětmi a nejmenšími školáky, další tři se hodí spíše pro práci s dětmi ve věku cca 9-13 let.

Před zahájením práce na tvorbě knihy musí všechny vzdělávací programy projít testováním a následnou finální úpravou. Testování programů je dlouhodobě bržděno uzavřením či omezením provozu škol, školek a volnočasových zařízení v souvislosti s epidemií nemoci covid 19. Navzdory zdržení počítáme s tím, že nová kniha Vzdělávání inspirované permakulturou vyjde koncem léta a budeme jí mít k dispozici na podzimní kurzy pro vzdělavatele. Na přípravě kurzů pracuje tým lektorů pod vedením Adély Hrubé, která je zároveň autorkou celoročního vzdělávacího programu, zařazeného do praktické části knihy. V současné době již máme dohodnuté termíny i místa konání kurzů. Dvoudenní kurzy se uskuteční ve třech krajích ČR tak, aby byly dostupné širšímu okruhu zájemců:

10.-11.9.2021 na terénním pracovišti ekocentra Koniklec ve Vidimi (Kokořínsko, Středočeský kraj)

Chci se přihlásit

30.9.-1.10.2021 ve Středisku ekologické výchovy a etiky SEVER Horní Maršov (Krkonoše, Královéhradecký kraj)

Chci se přihlásit

25.-26.10.2021 na Rychtě Krásensko – terénním pracovišti Lipky, školského zařízení pro environmentální vzdělávání (Drahanská vrchovina, Jihomoravský kraj)

Chci se přihlásit

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *