Oživené stezky

Od letošního jara se podílíme na projektu „Oživené stezky“, společně s dalšími členskými organizacemi Krajské sítě environmentálních center Krasec.  V osmi chráněných územích s naučnými stezkami v Jihočeském kraji vznikají poznávací hry pro návštěvníky. Na trase každé stezky bude připraveno několik stanovišť s úkoly, které vedou k přímému pozorování přírody v kombinaci s využitím informačních panelů.  Na každém stanovišti můžete získat indicii do tajenky, která vás dovede k cílovému místu s návštěvní knížkou a „pokladem“ v podobě drobných upomínkových předmětů s motivem lokality.

Ekocentrum Cassiopeia připravuje hry na trasách 5 naučných stezek: NS Po hrázích Vrbenských rybníků, NS Třísov – Dívčí kámen – Holubov, NS Vyšenské kopce, NS Terčino údolí a NS Veselské pískovny. Český nadační fond pro vydru  připravuje hru pro naučnou Stezku zdraví Třeboň – Hrádeček. ZO ČSOP Šumava  připravuje hru na trase naučné stezky Sudslavický okruh. Ekocentrum Podskalí při DDM Strakonice připravuje hru na trase naučné stezky Národní přírodní rezervace Řežabinec a Řežabinecké tůně.

Při tvorbě her spolupracujeme se správci chráněných území a oslovujeme též obce a města.

Návody k jednotlivým hrám včetně mapek budou k dispozici nejpozději v září 2020 na webech realizátorů, dále na webových stránkách krasec.cz a enviroskop.cz. Tamtéž najdete i seznam míst s možností vyzvednutí tištěných návodů ve tvaru letáku.

Projekt „Oživené stezky“ je financován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. 

           

www.sfzp.cz                                       www.mzp.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *