Volnočasové aktivity v přírodní zahradě

V zahradě ekocentra Cassiopeia probíhá v tomto roce opět série odpoledních akcí pro rodiče s dětmi, pro zájemce o permakulturu a tvorbu zahrad v souladu s přírodou. Na odpolední akce připravujeme vždy 6-8 stanovišť se zábavnými úkoly a hrami pro děti předškolního a mladšího školního věku. Hlavní téma se vždy odvíjí od ročního období. Vedle toho je možné využít i herní a vzdělávací prvky, které jsou na zahradě k dispozici trvale. Stanoviště chystají“ naši pracovníci, s obsluhou pak vypomáhají dobrovolníci. Návštěvníci mají možnost absolvovat komentovanou prohlídku zahrady. Přehled letošních akcí je uveden níže.

Mimoto můžete navštívit zahradu kdykoliv v době naší přítomnosti.Protože naše přítomnost není pravidelná, rozhodli jsme se v roce 2019 provozovat otevřený klub – každou středu a pátek mimo letní prázdniny je zahrada otevřená minimálně od 15 do 18 hodin. Otevřený klub má fungovat zejména pro rodiče s malými dětmi a pro děti do 10 let. Na zahradě jsou k dispozici hračky, které mimo dobu konání klubu nebo jiných akcí skladujeme v budově (např. houpací síť, dřevěné kuželky, pomůcky na pozorování drobných živočichů v jezírku aj.) Za bezpečný provoz klubu odpovídá vedoucí, na kterou je možné se obracet s různými dotazy a potřebami. V otevírací době klubu je přístupná toaleta a pitná voda v budově.

Přehled zahradních akcí:

12.4.2019 – Vítání jara

1.6.2019 – Den dětí

25.6.2019 – Vítání léta

20.9. 2019 – Vítání podzimu

konec října (bude upřesněno) – Den stromů

5.12.2019 – Zamykání přírodní zahrady s Mikulášem

Den dětí v přírodní zahradě a otevřený klub realizujeme v rámci projektu „Přírodní zahrada & environmentální výchova 2019“, s podporou Statutárního města České Budějovice. Ostatní zahradní akce jsou podpořeny Statutárním městem Č. Budějovice prostřednictvím sítě Krasec – projekt „Dny s Krascem 2019“.

              

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *