Spolupráce s Cassiopeiou prostřednictvím šablon pro školy

Nabízíme základním a mateřským školám v dosahu naší působnosti spolupráci prostřednictvím některých typů šablon, tj. aktivit podporovaných z „evropských peněz“ (Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání):

Zapojení odborníka z praxe do vzdělávání – prostřednictvím této šablony vám pomůžeme uskutečnit roční projekty pro žáky. Příklady našich oblíbených témat: ekologické pěstování rostlin s dětmi na zahradě,  venkovní výuka vyžívající podněty místního prostředí v okolí školy.

Komunitně osvětová setkání – prostřednictvím této šablony vám pomůžeme uspořádat Den Země či jiné školní akce otevřené pro veřejnost, budovat přírodní zahradu komunitním způsobem atd.

Projektový den ve škole – pomůžeme vám realizovat projektovou výuku na environmentální témata přímo ve škole nebo v její blízkosti. Při projektové výuce žáci řeší komplexní problém s jasně definovaným výstupem. Možností je mnoho, třeba vytvoření biotopu na školní zahradě, kreativní zabezpečení skleněných ploch na školní budově či blízkých objektech proti nárazům ptáků, vytvoření poznávací hry (geocaching, questing) se skupinou dětí atd.

Projektový den mimo školu – projektovou výuku lze uskutečnit také u nás na Cassiopeie, na škole v přírodě nebo na jiné lokalitě vzdálené od školy více než 10 kilometrů.

Uvedené šablony jsou pro spolupráci s námi využitelné va variantě „polytechnická výchova“.

Rádi s vámi dohodneme aktivity na míru…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *